Okul Taşıtı Tip Onay Belgesi ve Projesi

Servis araçlarında mutlak surette en hassas konu güvenliktir. Yolcu güvenliği konusunda ülkemizde Ulusal Mevzuat kapsamında Okul Taşıtı araçlara yönelik ilave düzenlemeler mevcuttur.

Okul Taşıtı Yeni Yönetmeliği Sonrası Yapılacaklar

Yeni model okul taşıtı sahibi olmak için öncelikle mutlaka düzenlemelerden haberdar olmalısınız. Araçlarda ilave güvenlik tedbirleri istenmektedir. Kamera, kayıt cihazı başta olmak üzere birçok yeni güvenlik tedbiri uygulanmaktadır.

Seri tadilat tip onayına sahip firmalarca bu güvenlik kriterleri düzenli olarak uygulanmaktadır.

Peki Okul Taşıtı Tip Onay Belgesi nasıl alınır?

Öncelikle bu işe yeni giren firmalar ile yıllardır sektörde olan firmaların sorumlulukları aynı olup işe kalite sisteminden başlamaları gerekmektedir. Kalite sistemine sahip firmaların danışmanlığımıza başvurarak okul taşıtı kriterlerine uygun araç üretmelerine destek veriyoruz. Araç testleri için teknik servislerin koordinesi, dokümantasyon ve teknik çizimlerin hazırlanması, onay kuruluşunun sürecine dair organizasyonun sağlanması hizmetlerimiz mevcut olup sürekli uyumlu üretim yapmanıza da destek vermekteyiz.

Unutmayın, tip onay belgesi yaşayan bir belgedir ve sürekli güncellenmektedir. Takibi kaçırmanız halinde ise idari yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.

Çözüm ortağınız olmak için bize ulaşın.

Homologasyon Uzmanı
Homologasyon Uzmanı

Otomotiv homologasyon faaliyetleri kapsamında Ankara (Merkez Ofis), İstanbul ve Bursa lokasyonları da dahil olmak üzere çözüm ortağı olarak hizmet sunmaktayız.

Üretici firmaların homologasyon süreçlerinde güçlü desteği sağlayarak araç veya komponent onay prosedürlerini takip etmekteyiz.

Üretimin tasarım aşaması itibariyle tescil süreçlerine kadar ara aşamaların tamamında mühendislik ve danışmanlık hizmetlerini sağlayarak birçok alanda avantaj sağlanmasını hedefliyoruz.

Güncel mevzuatlara uyum ve onay kuruluşları ile koordinasyon sağlayarak üretimin aksamasının önüne geçiyoruz.

Firmamız bünyesinde alanının uzmanları üreticilerimize birebir destek vermektedir.

Kalite sistemine uyumlu üretim ile üreticilerimizin homologasyon süreçlerinin güçlü yönetilmesi, pazarda riski minimuma indirgemek hedefimizdir.

Nesne: 28

Cevap bırakın

tr_TR