Jeneratör Taşıyıcı Römork Tip Onay Belgesi

Jeneratörler mobil olarak birçok soruna çözüm olarak kullanılabiliyor. Bunların taşınmasında ise jeneratör taşıyıcı römorklar tercih ediliyor. Peki bu araçların belgelendirme süreçleri nasıl işliyor?

Piyasada bulunan taşınabilir jeneratörlerin bir kısmı ağırlığı itibariyle O2 kategorisi römorklarla taşınmaktadır. Bazı ürünler tek dingil bazıları ise çift dingil olarak tercih edilmektedir.

O2 kategorisi tip onay belgesi alırken birçok üst yapı türünü de belgenizde barındırabiliyorsunuz. Bunlardan birisi de jeneratör taşıyıcı römorklardır.

Daha önce çekme karavan tip onay belgesi ile ilgili süreçleri anlatmaya çalıştığımız yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Jeneratör taşıyıcı römork tip onay belgesi almak için öncelikle römork üreticisi bir şirket olarak faaliyet göstermeniz gerekmektedir. Buna istinaden çeşitli ilave idari dokümantasyona ihtiyacınız olacak. Burada bizlerin yönlendirmeleri ile bu dokümantasyonu tamamlayabilirsiniz.

Araç üzerinde ise onaylı komponentler ile tasarımı tamamlayarak teknik servis test başvurularını gerçekleştiriyoruz. Testler ile birlikte COP onayı tamamlandığında tüm bilgi dokümanları ve raporlar onay kuruluşuna sunuluyor. Sunulan dokümantasyon incelenip onaylandığında siz seri olarak bu römorkları üretmeye yetkinizi almış oluyorsunuz. TNB ARTES aracılığıyla uygunluk belgeleri düzenlenip araçlar tescile gidebilir veya sizin düzenleyeceğiniz uygunluk belgeleri ile araçlar ihracata uygun hale gelebilir.

Süreçlerde bazı ülkelerde tip onay dışında ilave teknik gereklilikler bulunmaktadır. Süreç detaylarına ilişkin daha fazla bilgi için bize ulaşın.

Homologasyon Uzmanı
Homologasyon Uzmanı

Otomotiv homologasyon faaliyetleri kapsamında Ankara (Merkez Ofis), İstanbul ve Bursa lokasyonları da dahil olmak üzere çözüm ortağı olarak hizmet sunmaktayız.

Üretici firmaların homologasyon süreçlerinde güçlü desteği sağlayarak araç veya komponent onay prosedürlerini takip etmekteyiz.

Üretimin tasarım aşaması itibariyle tescil süreçlerine kadar ara aşamaların tamamında mühendislik ve danışmanlık hizmetlerini sağlayarak birçok alanda avantaj sağlanmasını hedefliyoruz.

Güncel mevzuatlara uyum ve onay kuruluşları ile koordinasyon sağlayarak üretimin aksamasının önüne geçiyoruz.

Firmamız bünyesinde alanının uzmanları üreticilerimize birebir destek vermektedir.

Kalite sistemine uyumlu üretim ile üreticilerimizin homologasyon süreçlerinin güçlü yönetilmesi, pazarda riski minimuma indirgemek hedefimizdir.

Nesne: 28

Cevap bırakın

tr_TR